Bel ons op 030 80 80 884
en krijg professioneel advies van onze deskundige consultantsBel ons op 030 80 80 884
5 van de 5 sterren
Totaal al 3 trainingen van Rudolf mogen krijgen. Elke training krijgen we weer veel tips mee. Deze tips kunnen wij volgens in onze dagelijkse werkzaamheden toe passen. De omgang met lastige situaties gaan daardoor steeds beter. De trainingen worden in mijn geval in een kleine groep gehouden, dit zorgt voor veel persoonlijke aandacht. De situaties die wij dagelijks meemaken worden besproken, geëvacueerd en adviezen op gegeven. Heel erg leerzaam!
Snel informatie over tarieven en beschikbaarheid
Over Rudolf
Lezingen
Referenties
Het komt regelmatig voor dat mensen tijdens salesgesprekken, vergaderingen en presentaties afhaken, want niemand zit te wachten op complexe informatie en droge stof. Met slim opgebouwde verhalen verdubbel je jouw communicatiekracht. Hoe zorg je er voor dat jouw verhaal de kern raakt en daardoor interesant blijft? Rudolf helpt verkopers, managers en adviseurs met het triggeren van emoties bij anderen. Op welke manier kan je persoonlijke verhalen in de zakelijke context gebruiken?
Tijdens de sessies vertelt spreker Rudolf Juliet ook zijn eigen verhaal. Nadat Rudolf in 2008 opeens verlamd werd heeft hij 3 maanden in het ziekenhuis gelegen, gevolgd door een jaar revalidatie. Rudolf vertelt over zijn ervaring in het ziekenhuis, situaties waarin anderen het verschil hadden kunnen maken, maar dit niet deden. Rudolf zag hoe het personeel een aantal kansen op het gebied van klantgerichtheid lieten liggen. Vanuit deze ervaring heeft Rudolf kunnen zien hoe belangrijk het is een stapje extra te zetten.
Bekijk de lezingen van Rudolf JulietRudolf Juliet is op vele manieren inzetbaar en gaat graag met jouw in overleg over de mogelijkheden. Hij is te boeken als gastspreker en trainer, voor lezingen van 60 tot 90 minuten maar ook voor een sessie van een dagdeel.
In deze lezing kijkt Rudolf Juliet vanuit de gebeurtenissen die hij heeft meegemaakt in het ziekenhuis, naar oplossingen voor klantgerichter werken met patiënten.
Wanneer jij een boodschap vertelt wil je graag dat deze op de juiste manier aan het publiek over word gedracht. Zorg er voor dat jij jouw publiek raakt. Tijdens deze sessie laat Rudolf Juliet zien op welke manier jij je verhaal het best kunt presenteren.
Rudolf Juliet introduceert verschillende storytelling technieken:
Het was weer een leerzame dag. We hebben veel punten behandeld die we in onze dagelijkse werkzaamheden meemaken. Tevens hebben we veel van elkaar geleerd door met elkaar over situaties te sparren.
Danitsja
Ik vond het vandaag een functionele dag met veel interactie wat meer gericht is op mijn baan bij van Mierlo. De ochtend vond ik meer een terugblik op de afgelopen sessies ,maar wat dieper op in gegaan en dat was oké! Een presentatie had mij niet zo veel geholpen als dit ! De middag vond ik fijn omdat het dieper bij jezelf komt wat je goed en fout zou doen tijdens een inter aktie ! Hoop daar ook volgende keer dat we verder gaan ermee !
Ton
Totaal al 3 trainingen van Rudolf mogen krijgen. Elke training krijgen we weer veel tips mee. Deze tips kunnen wij volgens in onze dagelijkse werkzaamheden toe passen. De omgang met lastige situaties gaan daardoor steeds beter. De trainingen worden in mijn geval in een kleine groep gehouden, dit zorgt voor veel persoonlijke aandacht. De situaties die wij dagelijks meemaken worden besproken, geëvacueerd en adviezen op gegeven. Heel erg leerzaam!
Chantal van Santen
Trainingsdagen.... veelal luisteren naar een trainer die een monoloog voert. Bij Rudolf is dat absoluut níet het geval. Energiek, interactief, boeiend, persoonlijk, leerzaam, prettige omgeving. Leuk om dit traject met een aantal collega’s en Rudolf te doorlopen.
Ilze
Snel informatie over tarieven en beschikbaarheid